Alınan bilgilere göre, Şirvan ilçesi Maden Köyü’nde bulunan özel bir bakır madeninde göçük meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine AFAD, UMKE, itfaiye, jandarma ve 112 Acil Sağlık ekibi sevk edildi.
![](https://gaziantephaber7.com/wp-content/uploads/2023/11/siirtte-maden-ocaginda-gocuk-2-kisi-hayatini-kaybetti-1-VgDpOIge.jpg)
Enkaz altından çıkartılan 3 kişi, ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Zekai Can Calık ve Emre Gökduman hayatını kaybetti.
Ağır yaralı bir kişinin tedavisi devam ederken olay yerinde çalışmalar sürüyor.
![](https://gaziantephaber7.com/wp-content/uploads/2023/11/siirtte-maden-ocaginda-gocuk-2-kisi-hayatini-kaybetti-2-v4xrhYCg.jpg)